GM Update [ Türkçe ]

by Dec 12, 2019

Turkish translation of  GM Update

Yılın bu zamanında ailelerimizi, meslektaşlarımızı ve müşterilerimizi kutlarız ve teşekkür ederiz. Global bir şirket olarak, bu duyguların çoğunun ülkeden ülkeye büyük ölçüde değiştiğini kabul etmek zorundayız, ancak teknoloji hepimizi bir araya getirdi ve daha fazlasını paylaşmamızı ve birbirimizle daha yakından ilişki kurmamızı sağladı. Embarcadero birçok girişimlerimizde mükemmel ilerleme kaydetmeye devam ediyor ve bunun için müşterilerimize, toplumumuza ve birçok ortaklarımıza minnettarız!

10.3.3 Satışa Çıktı!

Çok fazla coşkuyla karşılanan 10.3 için yeni bir güncellememiz daha oldu. Büyük bir kısmı Delphi ile ilgili olsa da, C++Builder için yapılan güncellemeler hakkında da çok sayıda olumlu yorum gördüm. Bence bu güncellemeler ile 10.3 (3.cü sürümü ile) son yıllarda en saygın sürümlerimizden biri haline geldi. Yorulmaz PM ekibimize, Mimarlarımıza ve Ortaklarımıza ve ayrıca ürün yol haritamızın gelişimi için sürekli olarak mükemmel geri bildirim sağlayan çözüm ortaklarımız (MVP)’a teşekkür ederiz. 10.4 üzerinde yoğun olarak çalışıyor olsak ta, daha kesintisiz güncelleme vizyonumuz 10.3.3'ü yükseltme için bir kilometre taşı yapıyor.

InterBase 2020

InterBase'in yeni ve heyecan verici bir versiyonunu piyasaya çıkardık. RAD Studio'dan IB ile birlikte kullanmanın ve geliştirmenin ne kadar kolay olduğunu bilmeyen RAD Studio müşterileri olması şaşırtıcı. Bundan dolayı konuyla ilgili daha fazla içerik oluşturduğumuzu bildirmek isterim. InterBase, gömülü veritabanları için mükemmel bir üründür ve özellikle kurumsal özellikleri kullanıyorsanız çok uygun bir fiyata gelir. OEM/VAR kullanımı için çok cazip fiyatlarımız var, bu yüzden araştırmanızı tavsiye ediyorum. Bir geliştirme ortamı olarak Aqua Data Studio ile InterBase kesinlikle bu alanda lider ürünlerden biridir.

Eğitim için Delphi

Bu bizim için çok büyük bir odaklanma alanı. LearnDelphi.org’un resmi lansmanı, ilk kaynaklarla ve geliştirmeye devam edecek bir çerçeveyle kısa bir süre sonra ortaya çıkacaktır. Talep artmaya devam ettikçe, akademik lisans talep edilmesini de kolaylaştıracaktır. Küresel ortaklarımız sayesinde daha fazla öğrenci Delphi'yi öğrenecek! Özellikle iki heyecan verici gelişmeyi not etmek istiyorum. Macaristan'da ortaklarımız Ker-Soft, Kft. Delphi'yi kabul etmek için önde gelen üniversitelerle birlikte çalıştı ve birçok lise için sponsor oldu. Türkiye'de Milli Eğitim Bakanlığı, BTG'nin (Bilgi ve Teknoloji Grubu) büyük desteği ile, 1.600'den fazla meslek yüksekokulunda verilecek ve 600.000'den fazla öğrenciye ulaşması beklenen 15 farklı resmi meslek okulu kursu için Delphi'yi kabul etti. Muazzam! Bu, Güney Afrika ve Yeni Zelanda gibi ülkelerde ve Rusya ve Brezilya'daki büyük geliştirici pazarlarında devam eden ilerlemenin de zirvesinde. Ayrıca, ABD’deki bazı üniversitelerde de iyi bir geri dönüş alıyoruz.

Wiki Belgesinde Destek İçeriği

Altyapımızı güncellemek ve optimize etmek sürekli çabaladığımız bir gayemizdir. Kuşkusuz, istediğimizden daha yavaş hareket ediyoruz, ama bir taraftan çok şey oluyor. Topluluk portalımızı modernize ettiğimiz zaman, orada optimal olmadığını düşündüğümüz destek makalelerini dahil etmek için bazı kararlar aldık. Bulguları zor ve mantıklı bir şekilde yapılandırılmamışlar. Dokümantasyon ekibimiz bu içeriği devraldı ve Wiki'yi çoklu dil desteği ile entegre edecek. Wiki'yi yaz boyunca güncellemek için iyi bir iş çıkardılar ve bundan dolayı destek içeriğinin bütünleşmesinin memnuniyetle karşılanacağını düşünüyorum. Ayrıca takdir edileceğinden emin olduğum UX destek portalını temizliyoruz.

Delphi 25’inci senesinde

Şubat ayında büyük yıldönümümüz geliyor. Özellikle Delphi'ye sadık olan ve gelişimini yorulmadan destekleyen kitlemiz için kutlanacak çok şey var. Delphi ve RAD Studio'yu tanıtmak için eğlenceli kampanyalar planladık. En önemlisi, başarı hikayelerinize ihtiyacımız var. Cool Apps'i geri getirdik (sadece güzel uygulamalar değil unutmayın) ve ilginç örnekler almaya devam edeceğiz. Meşgul olduğunuzu biliyoruz, ancak lütfen katkıda bulunun – bu herkese yardımcı olur.

Topluluğumuzun bir parçası olduğu için herkese teşekkür etmek istiyorum. Delphi ve RAD Studio için harikalar yaratmaya kararlıyız. Önümüzdeki birkaç ay boyunca hepimizin sevdiği bir şeyin ortak kutlamasını yapalım!